زندگی یک بازی است شروع کن و به جلو برو تا پیروز شوی. معرفی بازی هایی برای زندگی بهتر

زندگی یک بازی است شروع کن و به جلو برو تا پیروز شوی. معرفی بازی هایی برای زندگی بهتر

Life is a game play to win…

 

 نویسنده ها، نقش فیلم ها را از روی زندگی افراد مینویسند و کارگردان ها بر اساس واقیعیت های زندگی روزمره افراد فیلم را کارگردانی می‌کنند . کودکان هم بر اساس نقش والدین و نزدیکانشان بازی های روزانه خود را طراحی میکنند.

معنی همه این ها این است که ما در طول عمر خودمان وسط یک بازی بی نهایت قرار داریم که میتوانیم با درایت در آن پیروز شویم فقط کافیست قواعد آن را یاد بگیریم.

قواعد بازی زندگی همان مهارت های فردی، مالی و تجاری است که اگر به خوبی پرورش یابند جزء آدمهای موفق خواهیم بود در غیر اینصورت فقط یک تماشاچی برای موفقیت زندگی دیگر افراد هستیم این انتخاب خود ماست.

به همین دلیل، در این مقاله قصد دارم چند بازی کامپیوتری که باعث میشود مهارت های فردی و فنی شما را بالا میبرد  معرفی کنم.

 1. بازی Snowrunner :

  مهمترین مزیت بازی های آموزشی، آموزش حل چالش هاست. چون میتوانیم بگوییم تنها فرق یک کارآفرین و یک کارمند معمولی در قدرت حل چالش هاست. کارآفرین، مشکلات را میبیند یا برایش راه حل پیدا میکند و اگر هم نتواند آن را حل کند به این فکر میکند چه چیزی را باید جایگزین کند. بازی snowrunner  هم یک بازی چالشی است که اگر در جاده های سخت گرفتار شده اید باید فکر کنید که چطور میتوانید ماشین تان را به حرکت درآورید و به سلامت به مقصد برسید.

 2. بازی house flipper:

  وقتی مهارتی نداریم و یا اینکه نمی دانیم چطور از مهارتمان کسب درآمد کنیم شاید اولین راه برای کسب درآمد، نظافت خانه است ولی آیا میتوانیم بعنوان یک نظافت چی پیشرفت کنیم؟ یادم هست این سئوالی را از چند نفر پرسیدم و یکی از دوستانم گفت بله میتواند فقط باید بتواند مهارت مدیریت و تجهیز کردن را یاد بگیرید. بازی house flipper این مهارت را بطور مجازی به شما می آموزد. پس اگر به سرمایه گذاری در مسکن و نحوه کار آن علاقمندید پیشنهاد میکنم حتما از این بازی برای بالابردن مهارتتان استفاده کنید.

 3. بازی هایی برای کسب درآمد آنلاین:

  احتمالا از مدتها پیش، تبلیغات بازی کن و پول دربیار را دیده اید شاید هم امتحان کرده باشید و یا شاید هنوز به آن اعتماد ندارید هر چه هست واقعیتی در عصر ارزدیجیتال است و ممکن است دیر یا زود مجبور باشیم به سراغ آن برویم.

  البته نباید نسبت به این موضوع بی اهمیت باشیم که کسب درآمد مناسب یکی از مهمترین عامل در یک زندگی سالم است همه ما میدانیم که پول ممکن است باعث شادی و خوشبختی نشود ولی بی پولی حتما بدبختی را به همراه دارد پول برای زندگی مانند اکسیژن است برای زنده ماندن. یکی از روش های کسب درآمد مناسب مخصوصا برای جوانان بازی های بر پایه ارز دیجیتال است.

  برای برخی از این بازیها باید سرمایه اولیه زیادی داشته باشید ولی بعضی از آنها بدون سرمایه اولیه هم امکان وارد شدن به شما میدهد و باید در آن بازیها نقش یک کارگر، کارمند، پژوهشگر و ... بازی کنید و از درآمد آن در بازی سرمایه گذاری کنید. خیلی وارد این مقوله نمیشوم اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید کافیست در گوگل جستجو کنید سایت های زیادی اطلاعات دقیق تری به شما میدهند.

دوستان گرامی، شاید فکر کنید که مهارتهای این بازیها در دنیای واقعی کاربردی ندارند. ممکن است که کاملا با دنیای واقعی هماهنگ نباشند مخصوصا که اکثر این بازیها خارجی است و امیدوارم به زودی لیستی از بازیهای ایرانی را برای شما معرفی کنم ولی با وجود همه این موارد حس اعتماد به نفس، یادگیری تفکر عمیق حداقل مزایای بازیهای کاربردی است پس پیشنهاد میکنم در برنامه هفتگی خود ساعتی را به انجام بازیهای رایانه ای بپردازید.

 

نویسنده: آناهیتا یعقوبی